Sain äidiltä lahjaksi tällaisia ihania ruskeita puisia lintukoristeita. Yksi pääsi heti korttiin kera samansävyisten nappien ja koristeiden. Minusta tämä kävisi aika kivasti vaikka tuparikortiksi. Osallistun tällä kortilla uusimpaan P*skarteluhaasteeseen, jossa teemana oli vaaleansininen, valkoinen plus yksi tehosteväri. Lisäväriksi valitsin siis ruskean.
My mom gave me these lovely wooden birds. I paired one bird with these same coloured buttons and other decorations. I think this would make a nice housewarming card. With this card, I take part in the latest P*skarteluhaaste. The challenge was to use light blue, white and one other colour in the card. I chose brown as the third colour.
30.8.2011 19.44
Voi että kun sä oot tehnyt taas niin kovin kauniin kortin! Oon tässä viime aikoina käynyt ihastelemassa täällä ihan kaikkea mitä oot tehnyt, mutta en oo saanut aikaiseksi kommentoitua. Mutta sulla todellakin on visuaalista silmää sekä asettelulle, että väreille. Aivan mahtavia tuotoksia!!!
30.8.2011 21.12
Todella kaunis, herkkä ja taitavasti koottu kortti :)
30.8.2011 21.18
WWAAAAUH! ;) Mahottoman upea! Tuo ruskea boordi on niiiin kaunis! Onko se ”valmisboordia” vai joku ihana leikkuri… ? ;)
30.8.2011 21.18
Oiii miten ihana kortti taas jälleen kerran! Sulla on tosi ihana tyyli tehdä näitä :)) Huomaa että olet graafista suunnittelua opiskellut!
30.8.2011 22.37
Taattua laatua olematta kuitenkaan tylsä! Ihana:)
Kokonaisuus kaunis ja lintu piste iin päällä!
31.8.2011 2.30
UPEA kortti! Todella kaunis, värimaailma on täydellisen onnistunut sekä koristeet kauniita ja sopivasti lomittain.
31.8.2011 7.26
Miten sä osaatkin tehdä näin kauniita ja herkkiä kortteja? Upia!!!
31.8.2011 9.26
Aivan ihana! Multa puuttuu justkin tommoset pienet ”pääsälät”, kuten tuo puulintu. Taustapapereita ja haaraniittejä löytyy, mutta noi ”pääsälät” puuttuu. Vitsi mitä kieltä mä puhun ;)
31.8.2011 11.08
Niin kaunis!
31.8.2011 11.46
Apua kun sulla on niin ihana tyyli, että mun kommentit ainakin toistaa itseään kun joka kerta en osaa sanoa muuta kuin että IHANA taas kerran!
1.9.2011 19.11
Voi että kiitos kaikille! :,) Ihan hurjasti kommentteja, menee ihan sekaisin, apuaa :D
Pammu: Se boordi on Fiskarrsin boordileikkurilla leikattu!
Chatrin: Jooo! Tajuan ihan täysin mitä tarkoitat pääsälällä! Mullakin on jatkuvasti etsinnän alla erilaiset pääsälät. Ilman niitä en oikein osaa kortteja tehdä! :D
1.9.2011 19.25
Minäkin ihastelen, oih:)
1.9.2011 21.12
oo ihana taas! mulla on noita samoja lintusia, ihan pakko kaivaa kyllä NYT esille..
2.9.2011 10.33
Voi-kuinka kauniita kortteja teetkään- ja valokuvat -aivan loistavia!!
Kiitos kommentista blogissani–näin löysin minäkin sinut täältä—tulen varmasti palaamaan uudelleen ajan kanssa–
Oikein hyvää viikonloppua sinulle sinne <3
3.9.2011 14.41
Jeppula: Jeih, kiitti :)
maikko: Noi linnut on kyllä mahtavia, mulla valmistui toinenkin kortti niistä toisista linnuista jo :)
An: Kiiitos kiiitos! :) Kiva kun kävit katselemassa ja tule ihmeessä udestaankin :) Kivat viikonloput!
20.9.2011 14.34
Tämä on niin sanotusti ”aivan ihku”. :) Samassa kortissa kaikkea mistä tykkään. Ja edelleen vaan jaksan ihailla noita sun koristerykelmiä.
21.9.2011 13.33
Kootut teokset: Tänks! Koristerykelmiä kyllä tulee vähän joka toiseen korttiin, niitä on vaan liian kivaa tehdä :P